Ginkgo Bıloba Yaprağı 50 gr.


                                                                                                                                       Ginkgo Bıloba Yaprağı 

Ginkgo biloba, Çince gümüş ve kayısı anlamına gelen kelimelerden türemiştir. Adından da anlaşılacağı gibi anavatanı Japonya, Çin ve Kore’dir. Ülkemizde öncelikle İzmir, İstanbul, Ankara ve Trabzon olmak üzere birçok bölgede yetiştirilir. Açık yeşil renkli yaprakları yelpaze şeklindedir. Kışın yaprakları dökülür.  

17. yüzyılda bu ağaçla ilk kez karşılaşan Avrupalı Engelbert Kaempfer, bitkiyi Japonca telaffuzuyla kaydetmiştir. Ancak zamanla insanlar tarafından ‘gingo’ olarak benimsenmiştir. Çağdaş Çincede kabuklu tohumlarına ‘bâi guo” yani ‘beyaz meyve’ denilmektedir. Bu ağaç Türkiye’de mabet ağacı, gümüş kaysı, filkulağı, kız saçı, çin yelpaze çamı gibi isimlerle de bilinir.

Ginkgo biloba,  sıradan bir ağaçtan çok daha fazlasıdır. O yaşayan bir fosildir. 270 milyon yıl önce dinozorlarla yan yana yaşamış bir bitkidir. Çin’deki tapınaklara dikilmiş Ginkgo’ların 1500 yaşını geçkin oldukları tahmin ediliyor. Budizm ve Konfüçyüs öğretisi açısından arz ettiği sembolik önem nedeniyle Çin'in yanı sıra Japonya ve Kore'de de yaygın olarak ginkgo ağaçları dikilmiştir. En dayanıklı ağaç türlerinden biridir. Hızla gelişen kentsel ortama dayanıklılığıyla ünlüdür. Ginkgo biloba ağacının ne kadar dayanıklı olduğu Hiroşima'da görülmüştür. Atom bombasının patladığı noktaya 1-2 kilometre mesafede yer alan dört ginkgo ağacı, bu alanda patlamadan sağ çıkan ve halen yaşamını sürdüren tek canlı varlıklar olmuştur.

Tohumları meyve eti ve etli kabukları çıkarıldıktan sonra pişirilerek yenilir. Meyvesi içindeki cevizimsi çekirdekler Asya ülkelerinde ve Asya dışı ülkelerin gurmelerince beğenilir. Geleneksel bir Çin düğün yemeğinin(konjii) ana malzemelerindendir. Japonlar ginkgoyu chawammushi gibi yemeklerde kullanırlar ve pişmiş tohumları diğer yemeklerin yanında çerez olarak servis ederler.

Ginkgo Biloba bitkisinden; ginkgo biloba çayı, ginkgo biloba yağı, ginkgo biloba tentürü ve ginkgo biloba kremi üretilir. Ayrıca içeriğindeki flavanoid glükozidleri ve  ginkgolidlerin  zenginliğiyle çok çeşitli ilaçların muhteviyatına girmiştir.

Uygun şartlarda kurutulan ginkgo biloba, ağzı kapalı bir kapta, loş, serin ve kuru bir ortamda saklanıldığında ömrü 1 yıldır.  

KULLANILAN KISIM :Kurutulmuş toprak üstü yapraklı kısımları.

Ambalaj (Ölçü birimi) :OPP ambalajında  50 gr.

Toplanma Dönemi ve Yetiştiği Bölge: Mayıs ve Temmuz ayları arasında ,Bursa Antalya,İstanbul,Yalova ve Trabzon Bölgesinde toplanır.


Kullanım önerisi :Kaynatılmış bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı 2-3gr. ilave edilerek ağzı kapalı şekilde 5-7 dak. arasında demlemeye bırakılır. Süzülerek gün içinde keyfi olarak tüketilmesi tavsiye edilir.


TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞININ  28.03.2013 TARİH VE TR-34-K-036322 KAYIT  NO'lu İZNİ İLE TÜRK GIDA KODEKSİNİNE  UYGUN OLARAK  İSTANBUL-KADİKÖY 'de PAKETLENMİŞTİR.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) Orjinal ambalajında yada,koyu renkli cam kavanozda ağzı kapalı olarak  muhafaza ediniz.

Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .


Doğal yörelerinden insan yaşamının uzak alanlarından yüksel rakımlı bölgelerden  özenle temin edilerek, tad ve doğal yapısından ,özelliklerinden taviz vermeden tüketiminize sunulan bitkilerimiz fiziksel yapısı , eleme, ayıklama, öğütme ve paketleme işlemleri, steril ortamlarda  yapılmaktadır.

Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Bitkisel drog  renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Kurutulmuş bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkinin renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku koruyucu ve renklendirici madde kullanmamıştır. 

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ginkgo Bıloba Yaprağı 50 gr.

  • Ürün Kodu: Ginkgo Bıloba Yaprağı 50 gr.
  • Stok Durumu: 15
  • 7,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Ginkgo Bıloba Yaprağı, Hafıza Açıcı Bitkiler, Tıbbi Bitkiler, Bitkisel Droglar, Enerji Vericiler