Kedi Otu Valerian Kökü Bitkisi 70 gr.

Kedi Otu Valerian Kökü Bitkisi 70 gr.

Latince adı “Valeriana Officinalis” olan Kediotu, kediotugiller familyasındandır. Köklerin salgıladığı bulandırıcı koku tüm kedilerin hoşuna gittiğinden toprağı kazıp bitkinin kökünü çıkardıkları için bu isimi almıştır. Bütün Avrupa, orta Asya ve Japonya’nın nemli bölgelerinde yetişmektedir. Ülkemizde daha çok Bursa-Uludağ’da ve Doğu Anadolu’nun sulak çayırlarında yetişir. Beyaz ya da açık pembe renkte muhteşem çiçekler açan çokyıllık otsu bir bitkidir. 

Antik Yunan ve Roma'da tıbbi bir bitki olarak kullanılmıştır.2000 yıl önce sakinleştirici ve anksiyete bozukluklarına karşı kullanıldığı bilinen Kediotu kökü çayı, Çin ve Hint tıbbında doğal bitki olarak sıklıkla kullanılmıştır. 

Kediotu kökü bitkisinden; kediotu kökü çayı, kediotu kökü yağı, kediotu kökü ekstreler ve tentür üretilir. Ayrıca içeriğindeki uçucu yağların zenginliğiyle çok çeşitli preparatların muhteviyatına girmiştir.

Uygun şartlarda kurutulan kediotu kökü, ağzı kapalı cam bir kavanozda, loş, serin ve kuru bir ortamda saklanıldığında ömrü 2 yıldır.


KULLANILAN KISIM :Kurutulmuş toprak altı ve toprak  üstü dallı kısımları.

Ambalaj (Ölçü birimi) :İkili OPP ambalajında  70 gr.(Keskin ve ağır kokulu)

Toplanma Dönemi ve Yetiştiği Bölge: Mayıs ve Temmuz ayları arasında ,Bursa Antalya,İstanbul,Yalova ve Trabzon Bölgesinde toplanır.

Kullanım önerisi :Kaynatılmış bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı 2-3gr. ilave edilerek ağzı kapalı şekilde 5-9 dak. arasında demlemeye bırakılır. Süzülerek  uyku öncesi 1-2 fincan tüketilmesi tavsiye edilir.


TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞININ  28.03.2013 TARİH VE TR-34-K-036322 KAYIT  NO'lu İZNİ İLE TÜRK GIDA KODEKSİNİNE  UYGUN OLARAK  İSTANBUL-KADİKÖY 'de PAKETLENMİŞTİR.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) Orjinal ambalajında yada,koyu renkli cam kavanozda ağzı kapalı olarak  muhafaza ediniz.

Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .


Doğal yörelerinden insan yaşamının uzak alanlarından yüksel rakımlı bölgelerden  özenle temin edilerek, tad ve doğal yapısından ,özelliklerinden taviz vermeden tüketiminize sunulan bitkilerimiz fiziksel yapısı , eleme, ayıklama, öğütme ve paketleme işlemleri, steril ortamlarda  yapılmaktadır.

Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Bitkisel drog  renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Kurutulmuş bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkinin renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku koruyucu ve renklendirici madde kullanmamıştır. 

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Kedi Otu Valerian Kökü Bitkisi 70 gr.

  • Ürün Kodu: Kedi Otu Valerian Kökü Bitkisi 70 gr.
  • Stok Durumu: 14
  • 8,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Kedi Otu Valerian Kökü Bitkisi, Relax Bitkiler, Rahatlatıcı Bitkiler, Tıbbi Bitkiler, Bitkisel Droglar, Doğal Antidepresan