Soğuk Sıkım Saf Susam Yağı 100 ml

susam yağı ile ilgili görsel sonucususam yağı ile ilgili görsel sonucu

SAF SUSAM YAĞI  (SOĞUK SIKIM) 100 ML.


Latince Adı : Sesamum indicum

Ürün Kalitesi : Geleneksel

Elde Ediliş Şekli : Soğuk Pres

Menşei : Türkiye

GELENEKSEL SOĞUK PRES YÖNTEMİ İLE SIKILARAK ELDE EDİLMİŞTİR, SAFTIR.

Hiç bir ısıl işlemden geçmeden, susam tohumlarının soğuk preslenmesi ile elde edilmiş en faydalı baz yağlardan biridir. Muhteşem bir antioksidan. A ve E Vitamini deposu, Omega 6 ve Omega 9 kaynağı, onarıcı ve doğal güneş koruyucudur. İçeriğindeki Sesamol ve Sesamolin güneşin ultraviole ışınlarının etkilerinden korur. 

Kuru ciltleri besler ve yumuşatır. Bileşimindeki antioksidanlar cildi yaşlanma etkilerine karşı korumada yardımcı olur.

Doğrudan ya da diğer yağlar ile karıştırılarak cilde masaj yapmada kullanılır. Karanfil ve defne yağı ile karıştırılıp masaj yapılması romatizmal ağrılara karşı yardımcıdır. Aynı şekilde bir miktar biberiye yağı ile karıştırılarak, kireçlenmeye bağlı eklem ağrıları, varis ve dolaşım bozukluklarına karşı ağrılar için de kullanılabilir.

E vitamini açısından zengin bir yağdır, bu nedenle saç, kaş ve kirpik bakımı için cilde masaj yoluyla uygulanabilir.

Hamilelik ve kilo kayıplarından kaynaklı karın çatlaklarının giderilmesi ve selilüte karşı kullanılabilir.

Cilt sorunları ve mantar enfeksiyonlarına karşı susam yağı etkili olabilir. Kepekli, maya ve mantar enfeksiyonlu saçların diplerine masaj yapılarak, kalsiyum ve vitamin eksiliğinden zarar görmüş tırnakların ise üzerine sürülerek istifade edilebilir, ayrıca dâhili olarak da alınabilir.

Endüstriyel olarak, kaliteli sabun, şampuan, krem yapımında ayrıca tahin ve helva yapımında da kullanılmaktadır. Susam, özellikle ülkemiz için geleneksel bir ürün olan tahinin de hammaddesidir.


UYARI :

·         Ürünler gıda takviyesi olup ilaç değildir; tedavi amaçlı olarak kullanılmaz ve güvenlik bantı açılmış ürünler kullanılmamalıdır.

·         Işıktan ve rutubetten koruyunuz.

·         Serin ve buzdolabında ağzı kapalı olarak, çocukların ulaşamayacağı şekilde muhafaza ediniz.

·         Arı ürünlerine  alerjisi  olanlar  kullanmamalıdır..Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Herhangi bir başka daha ucuz bir yağ ile seyreltilmemiştir. Bitkinin yada tohumunun yağı, Soğuk pres yöntemi ile ekstra hiçbir ısıl işlem uygulanmadan elde edilmektedir. Yağın renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Yağı alınacak bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkisel yağın renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku ve renklendirici madde kullanmayız.

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Soğuk Sıkım Saf Susam Yağı 100 ml

  • Ürün Kodu: Soğuk Sıkım Saf Susam Yağı 100 ml
  • EAN: 8698636486514
  • 8698636486514
  • Stok Durumu: 15
  • 29,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Soğuk Sıkım Saf Susam Yağı 100 ml, Saf Doğal Yağlar, Cilt Bakımı, Selülit Bakımı, Saç Bakımı, Vücut Bakımı