İndirimli Bak Kozmetik Saf Çay Ağacı Yağı Tea Tree 20 ml.


TEA TREE - ÇAY AĞACI  UÇUCU YAĞI (%100 SAF ) 20 ml.

Latince adı Melaleuca alternifolia olan çay ağacı yağı kökeni Avustralya olan bitkinin yapraklarının buharla damıtılmasından elde edilmektedir. 
Çay ağacı Melaleuca olarak bilinen hint defnesi ismiyle anılan Avustralya kökenli bir ağaçtır. Daha çok yapraklarından demlenen çayla ünlenmiş bir ağaçtır. Ancak bu ağacı bildiğimiz çayla karıştırmamak lazım. Çay ağacını bu kadar değerli kılan ise yapraklarından elde edilen uçucu çay ağacı yağıdır. 

Avusturalya kıtasında özgü olan bu yağı diğer yağlardan ayıran en temel özellik uçucu yağ yapısıdır. Genelde bitki tohum yağları, oleik, linoleik gibi yağ asitlerini içerirlerken uçucu yağlar bu asitleri içermezler.


Kullanım önerisi : Dahilen ve içeceklerinizde 1-2 damla kullanılması önerilir. Haricen saç derisine freaksiyon yapılarak ,şampunalarınıza 3-5 damla ilave edilerek , cilteki akne ,sivilce ve ayak bakımında  problemli bölgeye 1-2 damla direkt sürülerek kullanılır.

 Sivilceli bölgeye :sabah akşam sürdüğünüzde hızlı bir şekilde o bölgeyi temizleyecektir. Günlük cilt bakımında kullanabileceğiniz çay ağacı yağını suyla seyredilmiş bir şekilde tonik olarak da kullanabilirsiniz. Cildinizi hem ferahlatacak hem de temizleyecektir. İz, akne, siyah nokta gibi problemlere düzenli kullanımı önerilir.

Dudaklarda ya da genital organ kenarlarında: virüse bağlı olarak çıkan herpes (uçuk) tedavisinde oldukça etkilidir. Sabah akşam temizlenmiş bölgeye boca etmeden ince bir tabaka halinde süreceğiniz çay ağacı yağı antiseptik özelliği sayesinde virüslü bölgeyi temizleyecek ve iyileşmesini sağlayacaktır.


Ayak mantarları: Ayaklar iyice yıkanıp, kurulandıktan sonra, mantara yakalanan yere çay ağacı yağı sürülür ve bir süre yere basmadan beklenir. Ayaklarınızı dinlendirdiğiniz suyun içine de damlatabilir mantar ya da diğer olası enfeksiyonlardan korumuş olursunuz....


Kategori  Doğal Bitkisel Yağlar
Ambalaj (Ölçü birimi)  20 ml

Elde edilme metodu: Çay ağacı yapraklarının distilasyonu  yöntemi kullanılarak   elde edilmiştir. % 100 doğaldır.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz.

Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .

Paraben,formaldehit veya herhangi bir mikrobiyal koruyucu madde içermez.

Boyar madde içermez.

Katı veya sıvı parafin(mineral yağ),trietanolamin içermez.

Silikon içermez.

PEG içermez.

Hayvansal kökenli maddeler içermez, hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmiştir.


Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Herhangi bir başka daha ucuz bir yağ ile seyreltilmemiştir. Bitkinin yada tohumunun yağı, Soğuk pres yöntemi ile ekstra hiçbir ısıl işlem uygulanmadan elde edilmektedir. Yağın renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Yağı alınacak bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkisel yağın renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku ve renklendirici madde kullanmayız.


Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Bak Kozmetik Saf Çay Ağacı Yağı Tea Tree 20 ml.

  • Ürün Kodu: Bak Kozmetik Saf Tea Tree Çay Ağacı Yağı 20 ml.
  • EAN: 8698636486842
  • 8698636486842
  • Stok Durumu: 30
  • 55,00TL
  • 43,90TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Bak Kozmetik Saf Çay Ağacı Yağı Tea Tree 20 ml.