İndirimli Demet Doğal Dağ Kekiği


Demet Doğal Dağ Kekiği 

Kuru kekik, Kekik, kurak ve genelde taşı bol olan yerlerde yetişen bir bitkidir. Sap kısmı serttir. Yaprak kısımları küçük olan kekik beyaz, pembe, kırmızı renkte çiçek açar. Çiçekleri baharat olarak kullanılır. Kokulu olan kekik bitkisinin bir çok çeşidi vardır. Sağlık açısından önemli besin değerlerine sahiptir. Kekik bitkisi genelde kurutularak kullanılır. Haziran ve ekim ayı aralıklarında toplanıp kurutularak tüketilir. Kuru kekik genelde mutfaklarda sebze ve tavuk yemeklerinde kullanılır. Çorbalar için vazgeçilmez bir baharattır.Türkiye 'de yaklaşık 300 tür kekik çeşidi mevcuttur.Kekikler mevsimi geldiğinde demetler halinde bağlanarak toplanır ve gölgede havadar bir alanda kurutulur.Kurutulan kekikler toz haline getirilmek istenirse havanlarda ezilerek kuru kekik elde edilir.

Doğal yörelerinden insan yaşamının uzak alanlarından yüksel rakımlı bölgelerden  özenle temin edilerek,kurutularak , tad ve doğal yapısından ,özelliklerinden taviz vermeden tüketiminize sunulan baharatlarımız fiziksel yapısı , eleme, ayıklama, öğütme ve paketleme işlemleri, steril ortamlarda  yapılmaktadır.


MENŞEİ : TÜRKİYE-Bursa -Orhangazi , Çanakkale -Kazdağları ve Bölgesi

Ambalaj (Ölçü birimi) :Opp ambalajında   1 demet

Kategori  Doğal Baharatlar

Kullanım önerisi: Damak ve yemeklerinize lezzet katmak için tamamiyle keyfi olarak tüketilir.


TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞININ  28.03.2013 TARİH VE TR-34-K-036322 KAYIT  NO'lu İZNİ İLE TÜRK GIDA KODEKSİNİNE UYGUN OLARAK  İSTANBUL-KADİKÖY 'de ÜRETİLMİŞTİR.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) koyu renkli cam kavanozda ağzı kapalı olarak  muhafaza ediniz.

Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Doğal baharatlarımız renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Kurutulmuş bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkinin renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku koruyucu ve renklendirici madde kullanmamıştır.


Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Demet Doğal Dağ Kekiği

  • Ürün Kodu: Demet Doğal Dağ Kekiği
  • EAN: 1101
  • 1101
  • Stok Durumu: 74
  • 10,00TL
  • 8,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Demet Doğal Dağ Kekiği, Bitkisel Droglar