SAKLI CENNET (TEMA)  ORGANİK MACAHEL KESTANE & IHLAMUR BALI 450  GR.

TEMA ile ilgili görsel sonucu

SAKLI CENNET (TEMA)  ORGANİK MACAHEL KESTANE & IHLAMUR BALI 450  GR.

Saklı Cennet Macahel Balı, Artvin bozulmamış eko sistemiyle, özellikle Borçka ilçesi Macahel den toplanan sınırlı mahsul olan bir balımız dır. Kestane balı ve ıhlamur karışımı olan özel bir üründür.

MACAHEL Artvin Borçka' ya bağlı, Camili, Düzenli, Efeler, Kayalar, Maral, Uğur Köylerin den oluşan yörenin adıdır.
Flora ve fauna zenginliği ile el değmemiş bir eko sistemi sürdürdüğü için Küresel Miras olarak korunan bölge Tabiatı Koruma Alanı?? olarak UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezervi  olarak belirlenmiştir.

SAF KAFKAS ARI IRKI'nın melezlenmeden kalabildiği tek yerdir.

Arıcılık için Borçka Macahel (Camili) havzası özellikle seçilmiştir.Camili havzasında Türkiye'de başka yerde olmayan saf Kafkas ana arılar üretilmektedir.TEMA,bu yüksek verimli ana arılarla tüm Türkiye arıcılığının temel sorunu olan düşük verimi ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.Yılda üretilen yaklaşık 10.000 adet yüksek verimli saf Kafkas ana arı,bal üreticilerinin hizmetine verilmektedir. Bal üretimi alanları başta Borçka olmak üzere Artvin,Ardahan ve çevresidir.Bu bölgenin seçilmesinin ana nedeni Artvin'in doğal orman örtüsü ve Ardahan'ın yayla özelliğidir.Artvin ormanlarında henüz çevre kirliliği yaratan etmenler bulunmamaktadır.Bölge bilhassa kestane ve ıhlamur ormanları bakımından çok zengin ve bakirdir.Ardahan yaylaları ise kimyasal gübrenin ve zirai ilaçların kullanılmadığı bitki çeşidinin yoğunlaştığı meralardır.
İçindekiler
Tazeyken buruk ve acımsı bir tattır.Nişasta,Sakkaroz,Protein,Kalsiyım,Fosfor ve A vitamini zenginidir.Enerji verici özelliği nedeniyle sporculara ve büyüme çağındaki çocuklara önerilir.Koyu kahve renkli,buruk,biraz acı,kestaneye özgü tadı ve kokusu olan TEMA KESTANE BALI antiseptiközelliği en kuvvetli olan bal çeşidimizdir.
Kullanım Şekli
Çiçekten gelen yani nektardan üretilmiş balların hemen hepsi zaman içinde granülasyon denen veya halk arasında şekerlenme olarak tanımlanan şekli ile katılaşır. Yani akışkanlığını kaybeder. Granüle olma balın doğal bir durumudur. Bazı ballar bir iki ayda granüle olur, ayçiçeği balında olduğu gibi. Bazı ballar bir iki yılda granüle olur, akasya balında olduğu gibi. Bal granüle olduğunda, balın içinde bulunduğu kabı sıcak su dolu bir kabın içinde tutarak (banmari usulü) eski akışkan haline getirmek mümkündür. Ancak granüle olmuş balı granüle olmuş haliyle yemek daha doğrudur. Genelde bal tüketicisi balların granül halde görülmesini balın şekerden yapılmış olduğuna yorumlamakta ve granül balları kullanmaktan kaçınmaktadır. Yanlış alışkanlıkla tüketici akışkan bal almayı tercih etmektedir. Tüketicinin bu talebini karşılamak amacıyla genel uygulamada 90-100 derecede kaynatılarak ambalajlanmaktadır. Bu yöntem balın içindeki tüm vitamin ve enzimleri öldürmektedir. Laboratuvar testleri ile balın kaynatılıp kaynatılmadığı belirlenebilmektedir. Doğru bal kaynatılmamış olan baldır.

SAKLI CENNET ÇATISI ALTINDAKİ TÜM MARKALARI GÜVEN İLE TÜKETEBİLİRSİNİZ.
TEMA ile olan yakın işbirliğimiz ile kırsal kalkınma projelerine destek veriyoruz. 
TEMA ve SAKLI CENNET markalı ürünlerle sizi de bu güzel işbirliğine ortak ediyoruz.

UYARI :

·         Ürünler gıda takviyesi olup ilaç değildir; tedavi amaçlı olarak kullanılmaz ve güvenlik bantı açılmış ürünler kullanılmamalıdır.

·         Işıktan ve rutubetten koruyunuz.

·         Serin ve buzdolabında ağzı kapalı olarak, çocukların ulaşamayacağı şekilde muhafaza ediniz.

·         Arı ürünlerine  alerjisi  olanlar  kullanmamalıdır..

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

SAKLI CENNET (TEMA) ORGANİK MACAHEL KESTANE & IHLAMUR BALI 450 GR.

  • Ürün Kodu: SAKLI CENNET ORGANİK MACAHEL KESTANE & IHLAMUR BALI 450 GR.
  • Stok Durumu: 6
  • 98,00TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: SAKLI CENNET (TEMA) ORGANİK MACAHEL KESTANE & IHLAMUR BALI 450 GR.