Tema Saklı Cennet Süzme Doğal Çam Balı 450 gr


yüzde yüz doğal ile ilgili görsel sonucuTEMA ile ilgili görsel sonucu


Tema Saklı Cennet Süzme Doğal Çam Balı 450 gr.

Süzme Çam Balımız, Muğla çam ormanlarında,sadece Akdeniz iklimine has bazı çam ağacı türlerinin gövdelerinde  yaşayabilen koşnillerin salgıladığı karbonhidrat salgısını toplayan Muğla ırkı arılar, bünyelerindeki enzimlerle işleyerek çam balına dönüştürürler.


Geleneksel özel ürünümüzdür. 


SAKLI CENNET ÇATISI ALTINDAKİ TÜM MARKALARI GÜVEN İLE TÜKETEBİLİRSİNİZ.


Tema Vakfı'nın öncülük etmiş olduğu organik arıcılık faaliyetleri Hakkari yöresinin zirai ilaçlamadan uzak en temiz yaylalarında yapılmaktadır.

Üretim öncesinden başlayarak, paketlenme aşamasına kadar kontrol ve denetime tabi tutulan ballar, sizlere TEMA güvencesi ile birlikte sunulmaktadır.


Çiçekten gelen yani nektardan üretilmiş balların hemen hepsi zaman içinde kristalize denen veya halk arasında şekerlenme olarak tanımlanan şekli ile katılaşır. Yani akışkanlığını kaybeder. Kristalize olma balın doğal bir durumudur. Bazı ballar bir iki ayda kristalize olur, ayçiçeği balında olduğu gibi. Bazı ballar bir iki yılda kristaiize olur, akasya balında olduğu gibi. Bal granüle olduğunda, balın içinde bulunduğu kabı sıcak su dolu bir kabın içinde tutarak (banmari usulü) eski akışkan haline getirmek mümkündür. Ancak granüle olmuş balı granüle olmuş haliyle yemek daha doğrudur. Genelde bal tüketicisi balların granül halde görülmesini balın şekerden yapılmış olduğuna yorumlamakta ve granül balları kullanmaktan kaçınmaktadır. Yanlış alışkanlıkla tüketici akışkan bal almayı tercih etmektedir. Tüketicinin bu talebini karşılamak amacıyla genel uygulamada 90-100 derecede kaynatılarak ambalajlanmaktadır. Bu yöntem balın içindeki tüm vitamin ve enzimleri öldürmektedir. Laboratuvar testleri ile balın kaynatılıp kaynatılmadığı belirlenebilmektedir. Doğru bal kaynatılmamış olan baldır.


TEMA ile olan yakın işbirliğimiz ile kırsal kalkınma projelerine destek veriyoruz. 

TEMA ve SAKLI CENNET markalı ürünlerle sizi de bu güzel işbirliğine ortak ediyoruz.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) koyu renkli cam kavanozda ağzı kapalı olarak  muhafaza ediniz.

Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .


Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Bitkisel drog  renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Kurutulmuş bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkinin renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku koruyucu ve renklendirici madde kullanmamıştır.

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Tema Saklı Cennet Süzme Doğal Çam Balı 450 gr

  • Ürün Kodu: Tema Saklı Cennet Süzme Doğal Çam Balı 450 gr
  • Stok Durumu: 4
  • 39,90TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Tema Saklı Cennet Süzme Doğal Çam Balı 450 gr