Ebegümeci Bitkisi 70 gr.


Ebegümeci Bitkisi

Latince adı “Malva Vulgaris” olan Ebegümeci, 1500’e yakın türüyle kutuplar hariç dünyanın hemen her yerinde yetişir. Deniz kenarlarını, bataklık, nehir yakınlarını ve rutubetli ortamları sever. Ebegümecigiller familyasındandır. Bu çokyıllık ve otsu bitki Türkiye’nin hemen her yerinde yaygın olarak yetişmektedir.

Antik Yunan ve Roma döneminden bu tarafa hem sebze olarak hem de şifa olarak birçok kültür tarafından kullanılmış bir bitkidir. Kendine has tadı ve kokusuyla beğeni toplayan Ebegümeci, kavurma ve böreklerin harçlarına katılır. Pirinçli yemeği meşhurdur. İri yapraklarından çok lezzetli sarma yapılır. Dilenirse bitkinin körpe yaprakları haşlanarak yoğurtla beraber de yenilebilir. Bazen de çiğ haldeyken salatalara hem renk hem de farklı tat katmak için kullanılabilir.


Bu çok yönlü ve içeriğinde zengin vitaminler barındıran bitkinin kökü, yaprakları ve çiçekleri doğru mevsimde toplanarak taze ya da kurutularak tüketilebilir. Ağzı kapalı bir kapta, loş, serin ve kuru bir ortamda saklanılan ebegümecinin ömrü 1 yıldır. 


Toplanma Dönemi ve Yetiştiği Bölge:Nisan ve Mayıs ayları arasında ,Bursa Antalya Çanakkale,Marmara Bölgesinde toplanır.


KULLANILAN KISIM :Kurutulmuş toprak üstü sap ve çiçekli  kısımları.

Ambalaj (Ölçü birimi) : OPP Abalajında 70 gr.


Kullanım önerisi :Kaynatılmış bir bardak sıcak suya bir tutam  1-2 gr. ilave edilerek ağzı kapalı şekilde 5-7 dak. arasında demlemeye bırakılır. Süzülerek gün içinde keyfi olarak 1-3 fincan olarak tüketilir, yada toz haline getirilmiş bitki bal,pekmez ile macun haline getirilerek tüketilir.Ayrıca demlenmiş suyu yada lapası sorunlu bölgeye pamuk ile harici kompress yapılması tavsiye edilir.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) orjinal ambalajında yada koyu renkli cam kavanozda ağzı kapalı olarak  muhafaza ediniz.

Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .


Doğal yörelerinden insan yaşamının uzak alanlarından yüksel rakımlı bölgelerden  özenle temin edilerek, tad ve doğal yapısından ,özelliklerinden taviz vermeden tüketiminize sunulan bitkilerimiz fiziksel yapısı , eleme, ayıklama, öğütme ve paketleme işlemleri, steril ortamlarda  yapılmaktadır.

Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Bitkisel drog  renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Kurutulmuş bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkinin renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku koruyucu ve renklendirici madde kullanmamıştır. 

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ebegümeci Bitkisi 70 gr.

  • Ürün Kodu: Ebegümeci Bitkisi 70 gr.
  • Stok Durumu: 15
  • 8,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Ebegümeci Bitkisi, Ağız ve Boğaz İltihabı, Diş ve Dişeti, Öksürük ve Bronşit, Tıbbi Bitki, Bitkisel Droglar