İndirimli Harman Yeri Organik Hindistan Cevizi Yağı 280 gr


Harman Yeri Organik Hindistan Cevizi Yağı 280 gr
IMC Organik Sertifikalı
Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikalı
Hindistancevizi MCT’lerden (orta zincir yağ asitleri) oluşmuştur. Bunlar pek çok diğer ve pişirme yağlarının oluştuğu LCT’lerden (uzun zincir yağ asitleri) çok daha küçüktürler, kolayca sindirilebilirler ve metabolizmayı hızla harekete geçirirler. Anında yakılan bu yağlar yağ hücrelerinde depolanmazlar. Metabolizmadaki bu hızlanma, içeriğinde hindistancevizi olan bir yemeğin yenmesi ardından 24 saat sonra bile devam edecektir. Böylece vücudun kalori kullanımında artış olur. Ayrıca diğer yağlardan daha çok doyurucu olduğu için, vücudun toplam besin ve kalori tüketimini azaltmasına yardımcı olur.
Anında enerji görevi görür, vücutta depolanmaz, transyağ içermez.
Tereyağına alternatiftir; her türlü kek, pasta börek yapımında kullanılır.
Özellikle çocukların sağlıklı beslenmesi (beyin ve kemik gelişimi) için önerilir.
Araştırmalar anne sütünde bulunan laurik asidin yalnızca Hindistancevizi gibi tropik kökenliyağlarda yüksek yoğunlukta bulunduğunu göstermiştir.
Laurik asit, vücudun bağışıklık sistemini inşa eden ve koruyan en önemli temel yağ asididir.
Kullanım şekli: Yemeklerle birlikte lezzetsel ve gıdasal kullanım  haricinde:  saç bakımı  maskesi yapımında,, masaj yağı uygulamasında, güneş koruyucusu, cilt enfeksiyonları ve cilt bakımında nemlendirici olarak  kullanılabilir.

Muhafazası
Oda sıcaklığında (15-23°C) cam kavanozda ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
Isı, ışık ve nemden koruyunuz.
Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.
Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Herhangi bir başka daha ucuz bir yağ ile seyreltilmemiştir. Bitkinin yada tohumunun yağı, Soğuk pres yöntemi ile ekstra hiçbir ısıl işlem uygulanmadan elde edilmektedir. Yağın renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Yağı alınacak bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkisel yağın renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir. Tüm ürünlerimizde yapay koku ve renklendirici madde kullanmayız.

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Harman Yeri Organik Hindistan Cevizi Yağı 280 gr

  • Ürün Kodu: Harman Yeri Organik Hindistan Cevizi Yağı 280 gr
  • EAN: 8699872311639
  • 8699872311639
  • Stok Durumu: 30
  • 64,00TL
  • 47,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Harman Yeri Organik Hindistan Cevizi Yağı 280 gr