PELİN OTU BİTKİ ÇAYI 60 gr.

                         

                       PELİN OTU BİTKİ ÇAYI 75 gr.

Latince adı ‘Artemisia absinthium’ olan Pelin otu, papatyagiller familyasındandır. Anavatanı Akdeniz’dir. Ülkemizde Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde doğal olarak yetişen ıtırlı bir bitkidir. Kireççe zengin toprakları sever. Yaprakları bazen griye çalan, bazen de beyaz ağırlıklı çok yıllık otsu bir bitkidir.    

İnce tüylerle kaplı gövdesi kokulu, kabarık çizgili ve gri-yeşil renklidir. Kırmızı ya da sarı küçük çiçekleri salkımlar halinde bir aradadır. Silindirik yapılı yassı, küçük ve gri renkli meyvelerinin içinde kahverengimsi minicik tohumlar bulunur. Pelin otu, döktüğü tohumlarıyla çoğalır ya da sonbaharda alınan gövde kalemleriyle çoğaltılır. Pelin otunun küçük yapraklı dalları özel kokulu ve çok acı lezzettedir.


KULLANILAN KISIMLARI :Kurutulmuş toprak  üstü tüylü çiçeksi yapraklı kısımları

ETKEN  BİLEŞİK  : Tanen ,acı maddeler,flavonoidler,uçucu yağlar,

YÖRESEL ADLARI:Acı pelin,sıtma otu,acı ot

Toplanma Dönemi ve Yetiştiği Bölge: Mayıs ve Temmuz ayları arasında ,Bursa Antalya,Yalova ve Diyarbakır,Muş,Van, Bölgesinde toplanır.

Ambalaj (Ölçü birimi) :Opp ambalajında  75 gr.

Kullanım önerisi  Kaynayan  bir bardak suya bir tatlı kaşığı  ilave edilerek  5-6 dak. demlemeye  bırakılır. Süzülerek gün içinde ikİ bardak sabah akşam yatmadan 1 saat önce tüketilmesi tavsiye edilir.

TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞININ  28.03.2013 TARİH VE TR-34-K-036322 KAYIT  NO'lu İZNİ İLE TÜRK GIDA KODEKSİNİNE  UYGUN OLARAK  İSTANBUL-KADİKÖY 'de PAKETLENMİŞTİR.


Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) orjinal ambalajında, yada koyu renkli cam kavanozda ağzı kapalı olarak  muhafaza ediniz.
Isı, ışık ve nemden koruyunuz.
Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.
Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .


Doğal yörelerinden insan yaşamının uzak alanlarından yüksel rakımlı bölgelerden  özenle temin edilerek, tad ve doğal yapısından, özelliklerinden taviz vermeden tüketiminize sunulan bitkilerimiz fiziksel yapısı , eleme, ayıklama, öğütme ve paketleme işlemleri, steril ortamlarda  yapılmaktadır.

Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Bitkisel drog  renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Kurutulmuş bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkinin renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku koruyucu ve renklendirici madde kullanmamıştır.

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

PELİN OTU BİTKİ ÇAYI 60 gr.

  • Ürün Kodu: PELİN OTU BİTKİ ÇAYI 75 gr.
  • Stok Durumu: 6
  • 7,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Pelin Otu, Şeker Düşürücü Bitkiler, Tıbbi Bitkiler, Bitkisel Droglar, Ağrı Kesici Bitkiler