Saf Sarı Kantaron Yağı Soğuk Sıkım 100 ml

st john's wort oil ile ilgili görsel sonucust john's wort oil ile ilgili görsel sonucu
SAF SARI KANTARON YAĞI (SOĞUK SIKIM) 100 ML.

Sarı Kantaron ( Hypericin Perforatum ) kılıç otu, mayasıl otu ve koyunkıran otu olarak da bilinir. Kantaron otunun halk arasında en yaygın kullanılan ismi ve gerçek ismi '' Binbirdelik'' otudur. Bu ismi almasının nedeni ise bitki yaprakları ışığa tutulduğunda yağ noktacıklarının parlak guddeler halinde görülmesidir. Sarı kantaron üzerinde pek çok sarı çiçeği olan bir çalı türü olup Asya'dan Amerika ' ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde doğada kendiliğnden yetişen ve Orta Çağ' dan beri güvenle kullanılan bir bitkidir.
Hperisin ve psödohiperisin gibi bileşikler bitkinin % 0,05 - %0,3 ünü oluşturan karakteristik bileşenlerdir. Bunun yanında bitkide % 0,9-5,0 oranında hiperforin ve adhiperforin ile yaklaşık %4 kadar çeşitli flavonoid türevi bileşikler bulunmaktadır. 
Sentor Sarı Kantaron yağı hasara uğramış ciltler için idealdir. Yağ sarı kantaron çiçeklerinin soğuk pres zeytinyağında, uzun süre birarada bırakılmasıyla özel bir yöntemle hazırlanmıştır. Güneş sonrası hassaslaşan ciltleri yatıştırır. Özellikle kuru ve hassas ciltler için ideal bir yağdır. 


Sarı Kantaron Yağı Kullanım Şekli:
Deri üzerinde takbik, 5-6 damla saf kantaron yağı temizlenmiş nemli deri üzerine iyice yedirilerek sürülür. Bu işlem günde3 defa uygulanabilir.
Güzellik amaçlı kullanımı ise düzenli olarak, temizlenmiş nemli cilt üzerine 3-4 damla saf kantaron yağı sabah-akşam nazik hareketlerle masaj yaparak sürülmelidir.
Sarı kantaron yağı, kullanım amacına göre tek başına veya uygun esansiyel yağlar ile karıştırılarak yüz, vücut ve saça uygulanabilir.

Ürün kalitesi, %100 Saf

Elde Ediliş Şekli: Soğuk Press Zeytin Yağına ile belirli bir süre Maserasyon yapılarak elde edilmiştir.

Menşei:Türkiye

Not:  Sarı Kantaron yağı uygulandıktan sonra deriyi direk uzun süreli güneş ışınlarına maruz bırakmayınız.

Ürünü kapağı kapalı,ışıksız, serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. 
Paraben,formaldehit veya herhangi bir mikrobiyal koruyucu madde içermez.
Boyar madde içermez.
Katı veya sıvı parafin(mineral yağ),trietanolamin içermez.
PEG içermez.
Hayvansal kökenli maddeler içermez, hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmiştir.


UYARI :
·         Ürünlerin  güvenlik bantı açılmış ürünler kullanılmamalıdır.
·         Işıktan ve rutubetten koruyunuz.
·         Serin yerde ağzı kapalı olarak, çocukların ulaşamayacağı şekilde muhafaza ediniz.Soğuk pres yağ üretim sürecinde hiçbir şekilde kimyasal, katkı ve koruyucu madde (özellikle peroksit oluşumunu önlemeye yönelik BHA,BHT vb. yapay oksidant madde) uygulaması yapılmamaktadır. Yağların doğal trigliserit yapısı zarar görmemektedir. Proses sürecinde hammaddeler; soğuk pres yağ tekniğinin temel ilkesi olarak, ürün özelliğine göre 30-40 ⁰C üzerinde ısıl işlem görmezler. Yağlar; vitamin, sterol, fosfatid vb. yararlı özelliklerini korumakta, daha önemlisi trans yağ asiti oluşumu meydana gelmemektedir.

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Saf Sarı Kantaron Yağı Soğuk Sıkım 100 ml

  • Ürün Kodu: Saf Sarı Kantaron Yağı Soğuk Sıkım 100 ml
  • Stok Durumu: 8
  • 36,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: SAF SARI KANTARON YAĞI (SOĞUK SIKIM) 100 ML.