İndirimli Shea Butter - Karite Yağı 20 ml


SHEA BUTTER- KARİTE YAĞI (%100 SAF VE SOĞUK PRESS) 20 ml.

Karite yağı (shea butter), Afrika’da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.Karite (shea) ağacı: Afrika ülkelerinde, özellikle de Burkina Faso‘da yetişen shea ağacı, ilk meyvesini 10-15 yaşında verir. Verimin en yüksek olduğu yaşlar 20-30 yaş arasıdır.

Saf Shea Butter tüm cilt tipleri için uygundur. %100 Saf: sentetik kimyasal maddeler, yapay esanslar, paraben, kimyasal koruyucular, petrokimyasal maddeler içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kullanım şekli: Doğal olduğu için soğuk havalarda tereyağı şeklinde ve kıvamında katılaşabilir. Uygulamadan önce parmaklarınızla yada benmari yöntemiyle  ısıtınız. Özellikle cildinizin güneşten veya soğuk havalardan kurumuş ve çatlamış bölgelerine olmak üzere nazikçe tüm vücudunuza uygulayınız. Gerekli görüldüğünde işlemi tekrarlayınız. Günlük olarak kullanılması tavsiye edilir.

Shea butter yani karite yağı cilt tarafından çok hızlı emilir. Shea ultra viyole ışınlara karşı doğal bir güneş koruyucudur spf 3 civarında bir koruma sağlar.

Shea butter çok iyi bir dudak nemlendiricisidir. 

Saç bakımında ideal yağlardan birisidir ,diğer bitkisel yağlar ile konbinasyonları yapılabilir, yıpranmış saçları derinlemesine nemlendirerek, saçların kırılmasını ve koparak dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

Paraben,formaldehit veya herhangi bir mikrobiyal koruyucu madde içermez.
Boyar madde içermez.
Katı veya sıvı parafin(mineral yağ),trietanolamin içermez.
Silikon içermez.
PEG içermez.

Hayvansal kökenli maddeler içermez, hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmiştir.

Kategori  Doğal Bitkisel Yağlar

Ambalaj (Ölçü birimi)  20 ml

Elde edilme metodu Soğuk presleme yöntemi kullanılarak   elde edilmiştir. % 100 doğaldır.

Kullanım önerisi   Haricen saç derisine freaksiyon yapılarak ,şampunalarınıza 3-5 damla ilave edilerek , cilteki   problemli bölgeye direkt sürülerek kullanılır.

Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz.
Isı, ışık ve nemden koruyunuz.
Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

Kargodan kaynaklanan hasarlı  ve garanti bandı açılmış ürünleri  teslim almayınız .

Ürünlerimiz kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Herhangi bir başka daha ucuz bir yağ ile seyreltilmemiştir. Bitkinin yada tohumunun yağı, Soğuk pres yöntemi ile ekstra hiçbir ısıl işlem uygulanmadan elde edilmektedir. Yağın renk ve kokusu çeşitli fiziksel etkenlere göre kısmen de olsa değişiklik gösterebilmektedir. Yağı alınacak bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkisel yağın renk ve kokusunda değişikliğe neden olabilir.  Tüm ürünlerimizde yapay koku ve renklendirici madde kullanmayız.

Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Shea Butter - Karite Yağı 20 ml

  • Ürün Kodu: Shea Butter - Karite Yağı 20 ml
  • Stok Durumu: 25
  • 23,00TL
  • 19,50TL

 

 

 

3D Secure Güvenli Alışveriş

Siparişinizin ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemiz 3D Secure ödeme yöntemi ve 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. 

Tüm işlemleriniz bankaların bilgisayarlarında gerçekleşir. Sistemimiz hiç bir şekilde kredi kartı bilgisi depolamaz.

 

Etiketler: Shea Butter - Karite Yağı 20 ml