Toroslar Hindistan Cevizi Yağı 280 gr

Ürün Kodu : 8699872311202
Liste Fiyatı : 48,00 TL
İndirimli Fiyatı 39,90 TL
Tükendi

Toroslar Hindistan Cevizi Yağı 280 gr

Her türlü kek, pasta ya da börek yapımında kullanılabilen bu yağ, özellikle çocukların beyin ve kemik gelişimi için tavsiye edilmektedir. Trans yağ içermez ve anında enerji verir.

Hindistan cevizi (Cocos nucifera), palmiyegiller (Arecaceae) familyasından tropik bölgelerde yetişen meyvesi yenen bir palmiye türü olup 6-12 yaşları arası meyve vermeye başlar. 50 yıl kadar ürün verir. Ağacı 100 yıla kadar yaşar. Genellikle kurulmuş meyvesi toz hâlinde satılır, sert kabuğunun altında hindistan cevizi sütü denen yoğun sıvı bulunur.

Hindistan cevizi çok besleyici, güçlendirici ve şişmanlatıcı bir besindir. Yüksek oranda fakat kolayca sindirilebilen yağ içerir. Vücut bu yağdan diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır.

Kullanımı: Saç ve cilt bakımı ürünü olarak haricen kullanılabilir. Cilt ve saç için çok bastırmadan dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanmaktadır. İstendiği takdirde yemeklerde kullanılabilir. %100 doğaldır tüketilmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur.

Ek Bilgiler: Soğuk ortamda (20 dercenin altında) katılaşır. Sıvı olarak tüketilmek istendiğinde benmari yöntemi ya da ten ısısı ile eritilerek kullanılabilir.

Muhafazası

Oda sıcaklığında (15-23°C) ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.
Kargodan kaynaklanan hasarlı ve garanti bandı açılmış ürünleri teslim almayınız .


Dikkat ! Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Takviye edici gıdalarımız ve kozmetiklerimiz İlaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Yorum / Öneri / Değerlendirme ya da Sorunuzu Yazın
WhatsApp ile Sor